Zakup nieruchomości w Czarnogórze

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Czarnogórze .

Piękny, bałkański kraj Czarnogóra zaczyna być już od jakiegoś krajem o poważnym potencjale inwestycyjnym.

W latach pięćdziesiątych został on uznany za odpowiedź Adriatyku na St .Tropez i przyciągnął tak znamienitych gości, takich jak Sophia Loren, czy Marilyn Monroe. Ale podczas konfliktu bałkańskiego w 1990 r. rozwój turystyki drastycznie przyhamował, a kraj i rynek nieruchomości potrzebowały sporo czasu, aby powoli się ustabilizować.

Obecnie kraj stale się rozwija, a inwestycje rosną wraz z rozbudową kilku nowych, godnych uwagi kurortów. Na czele pierwszego wielkiego sukcesu stoi Porto Montenegro. Łatwo zobaczyć, dlaczego inwestorzy tak chętnie tu zjeżdżają. W końcu Czarnogóra jest pełna plaż i pięknych zatoczek w stylu śródziemnomorskim i jest idealnie usytuowana pomiędzy wschodem i zachodem Europy, co czyni ją idealnym miejscem na wakacje lub relokację. Kwatery Czarnogóra oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach, które ściągają tu także coraz większą liczbę turystów.

Decydując się na zakup nieruchomości w Czarnogórze warto skorzystać z prawnika, który pomoże w zapewnieniu odpowiedniej opieki nad interesami na tym, wschodzącym dla zagranicznych nabywców, rynku. Historycznie Czarnogóra straciła wiele czasu, jeśli chodzi o skuteczne śledzenie własności nieruchomości, więc lepiej nie dać się oszukać.

Aby kupić nieruchomość w Czarnogórze, potrzebne są dwa elementy – „justus titulus” (prawo do własności) oraz „modus aquirendi” (rejestracja nieruchomości w Rejestrze nieruchomości w okolicy). Obie strony muszą podpisać umowę kupna, a sąd w Czarnogórze musi poświadczyć wszystkie podpisy.

Oprócz depozytu w wysokości około 10%, płacony jest także podatek w wysokości 3% od wszystkich nieruchomości. Nie jest to wliczane w koszt nieruchomości, jaka została sprzedana, ale naliczane jest przez Urząd Skarbowy w Czarnogórze. Inne wydatki, które musi spełnić nabywca, obejmują opłaty adwokackie i notarialne, które zazwyczaj wynoszą 1 procent od ceny nieruchomości.

Jeśli chcesz kupić działkę, musisz zarejestrować się jako firma. Nie potrzebujesz statusu firmy, aby kupić dom. Działka musi wtedy zostać oznaczona jako działka budowlana, a nie rolna. Jeśli planujesz wynajmować nieruchomość, musisz mieć pewność, że masz licencję na wynajem.

Komentowanie zabronione.