Zainteresowanie rynkiem włoskim po obniżce podatku od zakupu nieruchomości

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości we Włoszech .

Przy zakupie domu we Włoszech, istnieje szereg podatków, które muszą być opłacone. Są to między innymi podatek hipoteczny, który pobierany jest na pokrycie rejestracji przeniesienia prawa własności i tytułu własności, podatek katastralny, pokrywający koszt aktualizacji księgi wieczystej i ewidencji podatkowej, co potwierdza rejestrację aktu nabycia w rejestrach publicznych – jest to gwarancja, że treść aktu nie będzie zmieniana lub modyfikowana i musi być wykonana w ciągu 30 dni od daty zakupu domu.

Od początku 2014 roku, obniżenie tych podatków sprawiło, że zakup nieruchomości włoskiej stał się łatwiejszy i bardziej opłacalny. Jeśli kupujesz swój pierwszy dom w kraju, podatek został obniżony z 3% do 2% – co daje 1% zniżki na ogólnej wartości nieruchomości. Odnotowano również zmniejszenie kosztów podatku katastralnych i hipotecznych- obecnie jest to 50€ za każdy, zamiast 168€ za każdy.
—–
Are you looking for accommodation with the best possible value for money? Holiday homes is best choice for you!

Niedrogie i na wysokim poziomie noclegi Istria proponuje odwiedzającym na całym swoim terenie!
—–
Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że przy zakupie domu na wakacje we Włoszech zagraniczni nabywcy będą teraz musieli zapłacić 9% ceny zakupu na podatki, plus 100€ za podatek katastralny i hipoteczny, zamiast 10% plus 336 €. Może to dać oszczędności w wysokości do 1260€ za każde wydane 100000€, a że ceny nieruchomości wciąż są niskie, choć zaczynają powoli się zwiększać w całym kraju, tak więc teraz jest to naprawdę bardzo dobry czas na zakup nieruchomości we Włoszech.
We Włoszech właściciel opłaca także podatek roczny od nieruchomości (ICI). Jest to stawka tabelowa, która nie jest wysoka, waha się w zależności od typu nieruchomości w rzędzie setek EUR rocznie. Opłaty za usługi (woda, energia el., gaz, wywóz odpadków) nie są wysokie – również rzędu setek EUR rocznie.
Finansowo doświadczeni zagraniczni nabywcy nieruchomości już od jakiegoś czasu decydują się na zakup nieruchomości we Włoszech, ze względu na brak podatku od spadku i brak podatku od zysków kapitałowych po pięciu latach.
Kupujący pochodzący z Unii Europejskiej (lub innych krajów korzystających z zasady wzajemności) mogą nabywać nieruchomości w zasadzie bez ograniczeń (nie ma np. odpowiednika polskiego zezwolenie wydawane przez MSWiA – reliktu jednej z najstarszych ustaw do dziś obowiązujących w polskim systemie prawnym). Konieczne natomiast jest wyrobienie codice fiscale, czyli włoskiego NIP-u (nadaje go Agenzia delle Entrate, czyli Urząd Skarbowy).

Komentowanie zabronione.