Wzrost zainteresowania turystyką nurkową, a sprzedaż nieruchomości w rejonie Morza Czerwonego.

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Egipcie .

egiptJak duże znaczenie dla wzrostu popytu na nieruchomości ma turystyka, widać na przykładzie Egiptu, a zwłaszcza Wybrzeża Morza Czerwonego. Region ten od dobrych kilkunastu lat jest celem podróży nurków, a zwłaszcza osób pochodzących z Europy. W przeciągu kilku ostatnich lat bardzo wzrosło zainteresowanie nurkowaniem, coraz więcej osób kończy specjalistyczne kursy. Światowa Organizacja Turystyki zaliczyła ten sektor turystyczny do najszybciej rozwijającego się na świecie.

Roczny przyrost osób kończących szkolenia certyfikatem PADI (Professional Association of Diving Instructors) wynosi ponad 6%, a to oczywiście przekłada się na wzrost liczby odwiedzających takie miejscowości jak  Hurghada, Sharm el Sheikh i Sahl Hasheesh. Takiej okazji nie mogli nie zauważyć inwestorzy i władze egipskie. Nastąpił bardzo szybki rozwój nadmorskich obszarów, a ceny nieruchomości znacznie poszły w górę. Podobnie wyglądała niegdyś sytuacja na Mazurach. Tanie noclegi na Mazurach są niezbyt często dostępne ze względu na bardzo dużą popularność wśród żeglarzy, kajakarzyi amatorów różnych sportów wodnych.

Tak duże zainteresowanie nieruchomościami na tym obszarze wynika to z faktu, iż osoby pasjonujące się tą formą sportu chcą mieć na miejscu dostępną w ciągu całego roku własną bazę. Daje im to możliwość swobodnego przebywania i poruszania się, a także wynajęcia swojej nieruchomości innym pasjonatom tego sportu.
—–

Jeśli wybierasz się do Włoch, koniecznie musisz odwiedzić przepiękną krainę Toskanię. Znajdziesz tam także Toskania apartamenty – bogata oferta noclegowa.

Wymień drzwi w swoim domu lub mieszkaniu, korzystając z oferty firmy Budus – Drzwi zewnętrzne Katowice.

—–
Jak grzyby po deszczu powstały liczne centra i całoroczne bazy nurkowe, które organizują szkolenia i kursy. Dla osób korzystających z tych usług powstaje szereg nowych hoteli i kompleksów wypoczynkowych, w których poszczególne apartamenty są wykupowane przez ludzi pochodzących i mieszkających na stałe poza Egiptem. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele bez problemów spędzają tutaj swój urlop, a dodatkowo zarabiają na wynajmie swoich mieszkań.

Pozostaje jeszcze tylko mieć nadzieję, że taka ilość nowych kompleksów, coraz bardziej wzmożony ruch turystyki nurkowej nie zniszczy środowiska naturalnego, dzięki któremu to całe zamieszanie na rynku nieruchomości ma w ogóle miejsce.

Komentowanie zabronione.