Sprzedaż nieruchomości przez Brytyjczyków

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Bułgarii .

Niewesoło wygląda sytuacja obcokrajowców posiadających nieruchomości w Bułgarii. W większości przypadków trudna sytuacja dotyczy Brytyjczyków, którzy 4-5 lat temu podczas boomu na bułgarskim rynku nieruchomości kupowali apartamenty w narciarskich i nadmorskich kurortach, licząc na wysokie zyski z wynajmu.

Niestety kryzys, który miał miejsce w 2009 roku spowodował, iż zaciągnięte przez Brytyjczyków kredyty hipoteczne zbytnio obciążają ich portfele i jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż nieruchomości. Decydują się na taki krok, mimo że ponoszą duże straty. Mieszkanie o powierzchni 70m2 zakupione przez Brytyjczyka kilka lat temu za 50tys. EUR obecnie zostanie sprzedane za 10tys. EUR mniej. Drugim czynnikiem decydującym o sprzedaży jest opłata za utrzymanie i zarządzanie, która jest na poziomie od 500 do 1000 EUR rocznie.
—–
Przepadasz za urlopem nad Bałtykiem? Sprawdź oferty pod Kołobrzeg noclegi – komfortowe kwatery w atrakcyjnych cenach!
Ogrodzenia Wrocław to bogata oferta ogrodzeń do Twojego domu!
Wszystkim miłośnikom wysokich gór polecamy Zakopane apartamenty– ciekawe miejsca noclegowe w przepięknych miejscach.
—–
Głównymi kupującymi obecnie są Rosjanie. Ale również w przypadku tej nacji widać, że kryzys sięgnął także do ich budżetów. Jeszcze do niedawna Rosjanie zakupowali duże, luksusowe nieruchomości. W tej chwili bardziej są zainteresowani mniejszymi, tańszymi mieszkaniami. Tak więc interesy brytyjskich sprzedawców i rosyjskich nabywców są zbieżne. Jedyna różnica jest taka, że Rosjanie wydają się niezainteresowani lokalami w narciarskich kurortach. Uzdrowiska te są dla nich faktycznie bardziej atrakcyjne, ale w tym segmencie jest ograniczona podaż i ceny są wyższe, podczas gdy poszukują oni tańszych nieruchomości.

Obecnie na bułgarskim rynku sprzedaż jest o 50% wyższa w porównaniu do analogicznego okresu w 2010 roku, a średnia cena apartamentu nad morzem to 31720 EUR. Cena za metr kwadratowy waha się pomiędzy 450 a 850EUR,a jako najważniejsze cechy brane pod uwagę podczas wyceny są odległość od plaży i czy nieruchomość jest umeblowana czy nie. Większość niż połowa ofert to apartamenty w grupie o najniższej cenie, a 95% sprzedanych nieruchomości w Słonecznym Brzegu stała się własnością Rosjan. Rosjanie kupili również kilka nieruchomości nad samym morzem w kurorcie Złote Piaski po cenie o 10% niższej niż kilka lat temu. Na rynku są również oferty sprzedaży domów wiejskich w rejonie Warny. Główny przedział cenowy, w którym Rosjanie dokonują zakupu nieruchomości jest między 10tys. a 50tys.EUR w zależności od rodzaju nieruchomości. Większość transakcji zawieranych na zakup nadmorskiego mieszkania mieściła się w cenach od 20tys. do 40tys.EUR.

Komentowanie zabronione.