Rynek nieruchomości w Turcji

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Turcji .

TurcjaRynek nieruchomości w Turcji charakteryzował się w ciągu ostatnich kilku lat sporą zmiennością. Ogólnoświatowy kryzys i niepokoje społeczne sąsiadów tego kraju spowodowały zmniejszenie liczby turystów w regionach nadmorskich, a tym samym zniechęciło to potencjalnych inwestorów do lokowania tu swoich pieniędzy. Oferty typu Bułgaria last minute były znacznie częściej wybierane niż wyjazdy do tureckich kurortów. Jednak rozwijające się duże ośrodki miejskie, jak chociażby Istambuł, równoważyły częściowo tę stratę, przyciągając pieniądze spoza kraju.

Rok 2009 przyniósł zdecydowanie niższe dochody w sektorze hotelarskim i turystycznym w porównaniu do lat wcześniejszych. Odbiło się to oczywiście negatywnie również na rynku nieruchomości. Turcja mimo wszystko w miarę szybko podniosła się po kryzysie i rok 2010 przyniósł wzrost zarówno liczby odwiedzających jak i inwestorów. Dużą rolę odegrał tu Istambuł, który jako Europejska Stolica Kultury 2010 przyciągnął rzesze turystów, liczne konferencje sprawiły, iż stał się on wraz całą Turcją znaczącym kierunkiem, jeśli chodzi o turystykę biznesową i korporacyjną. Przełożyło się to oczywiście na wzrost cen w hotelach, jak i na większe ich obłożenie.
—–
Polecamy także ofertę turystyczną Rzym tanie noclegi – zaplanuj wakacje w stolicy Włoch z naszym portalem!
Dla wszystkich, którzy budują lub remontują polecamy Materiały budowlane Wrocław.
—–
Natomiast w ostatnim okresie niepokoje społeczne mające miejsce w krajach sąsiadujących zagroziły poprawiającej się i bardzo dobrze rokującej sytuacji, jeśli chodzi o turystykę w Turcji. Rewolucje w Libii i Egipcie spowodowały również spadek ruchu turystycznego w Izraelu i na Malcie. Jednak na rynku nieruchomości zauważalna jest o wiele mniejsza panika. Wygląda na to, że inwestorzy na tle niespokojnych sąsiadów uznali Turcję za kraj stabilny i demokratyczny, a problemy w regionie zostały odebrane jako krótkotrwałe, które nie będą miały długofalowego wpływu na rozwój sektora turystycznego. Jest to bardzo pozytywny znak dla Turcji i daje nadzieję, że w najbliższym czasie rynek nieruchomości będzie powoli odrabiał straty wywołane kryzysem w 2008-2009 roku.

Komentowanie zabronione.