Przegląd aktualnego rynku nieruchomości w Bułgarii

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Bułgarii .

bulgariaPierwsze trzy miesiące 2011 roku na bułgarskim rynku nieruchomości to niskie zainteresowanie ofertami dotyczącymi zimowych kurortów. Dodatkowo sezon narciarski był najsłabszy od dobrych kilku lat. Z zakupu nieruchomości w największym ośrodku narciarskim jakim jest Bansko, wycofali się Grecy z powodu kryzysu gospodarczego, jaki ogarnął ich kraj. Rosjanie, którzy są dość znaczną grupą kupujących nieruchomości wakacyjne są kompletnie niezainteresowani ośrodkami zimowymi. W ośrodkach narciarskich nastąpiło odsprzedawanie wyposażonych apartamentów, których właścicielami byli obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii. Austria apartamenty oferująca w swoich kurortach zdecydowanie lepiej wypadła na tle Bułgarii. Również Słowacja noclegi proponująca w górskich obszarach nie mogła narzekać na brak zainteresowania.

Do niedawna brakowało jeszcze wśród inwestorów Brytyjczyków, którzy po kryzysie globalnym wycofali się z Bułgarii, ale powoli zaczynają pojawiać się w segmencie najtańszych nieruchomości z ceną do 20 000 euro.

Natomiast jeśli chodzi o wybrzeże Morza Czarnego, to już w sezonie zimowym odnotowano wzrost zainteresowania nieruchomościami. Liczba transakcji jest o 40% wyższa niż rok temu o tej samej porze. Z ilością sprzedanych nieruchomości przoduje Słoneczny Brzeg. Głównymi kupującymi nadal są Rosjanie, niektórzy pośrednicy odnotowują powolny powrót Brytyjczyków, ale coraz liczniej w grupie inwestorów widoczni są Niemcy i Szwedzi.
—–
Jeżeli planujesz wymianę drzwi w swoim mieszkaniu, to zapraszamy na stronę firmy Budus – Drzwi wewnętrzne Wrocław.
—–
Oprócz luksusowych domów, coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć domy położone w sąsiadujących z kurortami wsiach.

Przedstawiciele różnych instytucji przewidują, że najbliższy rok, jeśli chodzi o rynek nieruchomości będzie stał pod znakiem dość znacznej sprzedaży tych nieruchomości, które w cenie oferują dodatkowe urządzenia (garaż, umeblowanie, wyposażenie kuchni, łazienki). Czas pokaże, czy mieli rację.

Komentowanie zabronione.