Prognozy dla Hiszpanii

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Hiszpanii .

hiszpaniaKolejny rok na hiszpańskim rynku nieruchomości był pod znakiem spadku cen. Najwyższe obniżki w przeciągu ostatniego roku zanotowano w obszarze Morza Śródziemnego, następne w kolejce były największe hiszpańskie miasta, a najniższy spadek cen dotknął Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Podobną tendencję odnotowały Włochy, a Rzym apartamenty oferował w wyjątkowo niskich cenach.

Pojawiły się jednak sygnały, iż jest szansa na powrót turystów do Hiszpanii, a co za tym idzie na wzrost popytu na wynajem i zakup nieruchomości. Sygnałem tym jest ilość wykupowanych i rezerwowanych biletów lotniczych, zwłaszcza z Wielkiej Brytanii. Linie lotnicze Monarch Airlines, będące jednym z czołowych przewoźników obsługujących loty do Hiszpanii w kwietni zanotowały prawie 50% rezerwacji więcej niż w roku ubiegłym o tej samej porze. Wprowadzono dodatkowe loty z Wielkiej Brytanii do największych kurortów takich jak Malaga na Costa del Sol, Alicante na Costa Blanca i na Majorkę.
—–
Apartamenty Chorwacja – oferta noclegowa na Półwyspie Bałkańskim. Prywatne apartamenty z wynajmem bezpośrednio u właścicieli nieruchomości wczasowych.

Słoneczny Brzeg noclegi – propozycja komfortowych i tanich noclegów w Bułgarii. Najlepiej przygotowane kurorty turystyczne w Europie!
—–
Również firmy zajmujące się wynajmem samochodów zauważyły z końcem roku 2010 i początkiem 2011 wzrost sprzedaży swych usług. I tutaj najliczniejszą grupę stanowili Brytyjczycy, wybierając na miejsce swego urlopu najczęściej Majorkę.

Kolejnymi danymi potwierdzającymi tendencję wzrostową są także dane Eurostatu, które wskazują na Hiszpanię, jako kraj w którym w 2010 podróżni wykupili najwięcej noclegów ze wszystkich 27 państw strefy EURO.

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami są również bardziej optymistycznie nastawieni na najbliższy okres. Pytanie czy tych pozytywnych zmian nie zachwieje nieciekawa sytuacja gospodarcza w Portugalii, Grecji i Irlandii.

Komentowanie zabronione.