Ośrodki turystyki zdrowotnej w Turcji atrakcyjnym rynkiem nieruchomości

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Turcji .

Szukasz domu wakacyjnego w miejscu, gdzie można naprawdę odpocząć i odprężyć się? Turcja jest idealną na te potrzeby odpowiedzią, miejscem, które przyjazne ośrodki plażowe uzupełnia znakomitymi uzdrowiskami i naturalnymi źródłami.

Od źródeł termalnych do luksusowych Spas, Turcja powoli staje się światowej klasy centrum turystyki zdrowotnej i odnowy biologicznej, przyciągającym nie tylko turystów, ale także osoby poszukującego swojego drugiego, wakacyjnego domu.

Na bazie wód mineralnych i termalnych powstały zresztą liczne ośrodki turystyczne w całej Europie. Popularne, rodzinne noclegi Bibione położone w Wenecji Euganejskiej oferuje z możliwością korzystania z licznych zabiegów typu spa i wellness. Podobnie zresztą kwatery Crikvenica proponuje z dodatkowymi usługami, w otoczeniu wspaniałej przyrody i w pobliżu ośrodków spa.

Poniżej krótki przewodnik dla każdego, kto szuka tureckiego domu z dostępem do Spa i naturalnych źródeł.

Bodrum
W ostatnich latach jest klejnotem Riwiery Tureckiej. Zyskał reputację modnego ośrodka wśród międzynarodowej śmietanki i ich super-jachtów – z luksusowymi hotelami i bogatymi uzdrowiskami. Właściciele domów na półwyspie Bodrum mają do wyboru imponującą liczbę miejsc, w których można naprawdę odpocząć.

Jezioro Koycegiz
Połączone z Morzem Śródziemnym przez Deltę Dalyan, brzegi jeziora Koycegiz są jednymi z najbardziej popularnych miejsc w Turcji do „tarzania” się w naturalnych gorących źródła i ich błocie, w celu maksymalnego wykorzystania ich zdrowotnych właściwości. Większość osób udaje się do wsi Sultanyiye i Koycegiz.

Pamukkale
Położone wewnątrz lądu miasto Pamukkale, zlokalizowane w południowo-zachodniej Turcji w pobliżu Denizli, łączy wspaniałe rzymskie ruiny, w tym amfiteatr, z imponującymi wapiennymi trawertynami, gorącymi źródłami mineralnymi, kąpielami błotnymi oraz dużym, naturalnym basenem – idealnymi na cały dzień odprężenia. Oddalone jest o dwie i pół godziny, do trzech godzin jazdy od wielu nadmorskich kurortów, a Kusadasi jest jednym z najbliższych.

Davutlar-Kusadasi
Na południe od kurotu Kusadasi, położone pod górami Dilek, jest Davutlar, wieś słynąca z naturalnych źródeł, spokojnej, naturalnej scenerii i powietrza, które ma dużą zawartość tlenu (trzecia pozycja w Europie). Znajduje się tu przyjazne rodzinom spa Radon Thermal – gorące źródła termalne, jest tu również bardziej specjalistyczny kurort Natur-Med Spa Retreat, który oferuje prawie każdy rodzaj udogodnień dla rewitalizacji i relaksu ciała oraz duszy, w tym naturalne, gorące źródła mineralne, naturalne zabiegi lecznicze oraz oczyszczające.

Komentowanie zabronione.