Optymistyczne prognozy długoterminowe dla Bułgarii

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Bułgarii .

Bułgaria - nieruchomościOstatnia dekada na bułgarskim rynku nieruchomości charakteryzowała się szaloną dynamiką, która doprowadziła do drastycznego wzrostu cen i liczby transakcji, dzięki czemu bardzo szybko rozwijał się sektor budowlany. Ceny rosły w takim tempie, iż w 2007 roku średni wzrost cen od 2000 roku wyniósł ponad 200%, przy czym były regiony gdzie ten wzrost był na poziomie 300- 315%.

Kryzys gospodarczy, który miał miejsce w drugiej połowie 2008 roku, wywołał gwałtowny spadek zarówno cen, jak i dokonywanych transakcji. Był to spadek sprzedaży rzędu nieruchomości 45%. Zmniejszyła się również liczba wydanych pozwoleń na budowę aż o połowę. Spowodowało to również, że Bułgaria kwatery oferuje nieco taniej niż dotychczas.
—–
System rezerwacji biletów – narzędzie dedykowane firmom i instytucjom sprzedającym bilety. Możliwość rezerwacji i sprzedaży biletów online.
Bramy garażowe Wrocław – oferta bram garażowych w przystępnych cenach. Fachowe doradztwo na miejscu w salonie firmy Budus.
—–
Pomimo odnotowywanych spadków wartości transakcji w każdym z bułgarskich regionów po 2008 roku, Bułgarzy patrzą bardzo optymistycznie na długoterminowe prognozy, które wskazują, że już 2011 rok będzie powoli odrabiał straty. Planowane są kolejne punkty sprzedaży nieruchomości. Zaczynają wzrastać liczby mieszkań od około 2,5% w stolicy kraju niemalże do 24,5 % w Burgas, w którym odnotowywany jest boom budowlany wynikający z dobrze rozwijającego się przemysłu turystycznego. Najprawdopodobniej przez dłuższy czas ceny nie powrócą do poziomu sprzed kryzysu, ale ilość transakcji ma szansę na szybkie odrobienie strat z ostatnich dwóch lat.

Komentowanie zabronione.