Nieruchomości w Polsce- archiwa kategorii

19Lipiec2016

Rok 2015 na polskim rynku nieruchomości

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Polsce.

gdanskŚrednia cena mieszkań istniejących w Polsce w 7 dużych miastach (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław) wzrosła o 3% (4,3% po uwzględnieniu inflacji) w ciągu roku porównując do 1 kwartału 2014 roku. Podczas ostatniego kwartału, ceny domów wzrosły o 0,7% (1,2% po uwzględnieniu inflacji).

Gdańsk odnotował najwyższy średni wzrost cen transakcyjnych do 13,1% – do 5417zł za metr kwadratowy w pierwszym kwartale 2015. Czytaj dalej »Możliwość komentowania Rok 2015 na polskim rynku nieruchomości została wyłączona 

13Kwiecień2014

Koniec 2013 roku na polskim rynku nieruchomości

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Polsce.

Polski rynek nieruchomości stopniowo się poprawia, gdyż gospodarka powoli odzyskuje straty. Ceny domów nadal spadają, choć są w trakcie wyhamowywania tempa. Popyt również wzrasta. Jednak działalność budowlana związana z budownictwem mieszkaniowym nadal pozostaje w kryzysie.

W ciągu 2013 roku, na koniec listopada, średnia cena mieszkania w Warszawie spadła o 2,86% , do 7781 PLN za metr kwadratowy na rynku wtórnym, najniższy roczny spadek w tym roku, na podstawie danych z Ober Haus. Po uwzględnieniu inflacji, ceny nieruchomości w Warszawie spadły o 3,57% w tym samym okresie. Czytaj dalej »Możliwość komentowania Koniec 2013 roku na polskim rynku nieruchomości została wyłączona 

12Sierpień2011

Wysoki kurs franka i jego wpływ na nasz kredyt

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Polsce.

Wiele z osób zaciągając kredyt trzy, cztery lata temu decydowała się na franka szwajcarskiego ze względu na niskie oprocentowanie, dzięki któremu miesięczna rata we franku, była niższa niż w złotówkach. Ponad dwa lata temu frank szwajcarski zyskał na wartości, co było efektem słabnącego złotego, który tracił na wartości w stosunku do wszystkich głównych walut. Obecnie złoty jest w miarę stabilny, natomiast szwajcarska waluta, która jest postrzegana jako bardzo bezpieczna i można ulokować w denominowanych w niej instrumentach większe sumy pieniędzy, jest rekordowo droga zarówno w stosunku do dolara, jak i do euro.

Czytaj dalej »Możliwość komentowania Wysoki kurs franka i jego wpływ na nasz kredyt została wyłączona 

8Czerwiec2011

Rynek wtórny czy pierwotny?

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Polsce.

mieszkaniaPrzed zakupem mieszkania warto mocno się zastanowić, czy lepiej poszukiwać swojego wymarzonego lokum wśród ofert z rynku wtórnego czy też skorzystać z propozycji firm deweloperskich. W wielu przypadkach często nie mamy wyjścia i pozostaje nam zakup mieszkania tylko z rynku wtórnego- w Polsce w wielu miastach po prostu nie buduje się nowych budynków mieszkalnych i jesteśmy skazani na oferty i ceny jakie dyktują właściciele mieszkań i biura nieruchomości.

Czytaj dalej »Możliwość komentowania Rynek wtórny czy pierwotny? została wyłączona 

8Czerwiec2011

Gdzie się budować i za co?

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Polsce.

budownictwoSzykując się do zakupu działki budowlanej czy mieszkania często porównujemy ceny w poszczególnych regionach Polski. Dla osób, które żyją z zakupu nieruchomości i ich wynajmu bądź dzierżawy to dość istotne zestawienia, które w połączeniu z informacją o gospodarce, edukacji czy turystyce decydują  o wyborze zakupu dużych działek budowlanych bądź zainwestowaniu w luksusowe mieszkania. Dla szarego człowieka jest to raczej czysta ciekawość i chęć sprawdzenia, czy gdzieś jeszcze w tym kraju ceny są tak wysokie, jak tam, gdzie mamy zamiar właśnie kupić nieruchomość.

Czytaj dalej »Możliwość komentowania Gdzie się budować i za co? została wyłączona