Nieruchomości w górach w pobliżu Sofii

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Bułgarii .

vitoshaGóra Witosza na skraju bułgarskiej stolicy Sofii jest najbardziej niedocenionym obszarem nieruchomości narciarskich w kraju. Góra znajduje się zaledwie kilka minut drogi od centrum miasta i rozwija się jako teren narciarski już od czasów komunistycznych. To niesamowite, że zagraniczni nabywcy nie wykorzystali doskonałej wartości dla nieruchomości, jaką zapewnia południowa dzielnica mieszkaniowa Sofii, dająca łatwy dostęp do ośrodka narciarskiego Witoszy

i bliskość tego ośrodka narciarskiego do międzynarodowego lotniska. Jest kilka miejsc na świecie, w których można kupić nieruchomość w stolicy zaledwie tylko kilka minut od narciarskiego raju!

Prawdą jest, że Witosza stosunkowo słabo wypada przy takich ośrodkach narciarskich jak Bansko czy Pamporovo (atrakcyjne nieruchomości w tych obszarach można także znaleźć w serwisie globalproperties.pl), ale to już się zmienia, a Witosza wyznacza swoje miejsce jako gorąca lokalizacja na narciarskiej mapie Bułgarii. W tej chwili obszar rezydencjalny u podnóża góry jest najbardziej elitarnym regionem w Sofii z cenami domów o sześciu cyfrach. Wyciągi gondolowy i krzesełkowe zaczynają się na obrzeżach miasta, co sprawia, że bardzo interesujące są nieruchomości w rejonie Simeonowo i Dragalevtsi. Na południowych przedmieściach znajdują się domy o wysokiej jakości, z których roztaczają się wspaniałe widoki na Sofię. Gęstość zabudowy jest niska. Między Simeonovo a Dragalevtsi duży, nowoczesny dom z 4 sypialniami i 3 łazienkami z ogrodem wyniesie około 2000-2200 euro miesięcznie.
Apartamenty w Simeonovo można kupić w zamkniętych kompleksach z ochroną, basenem w wysokości około 83.000EUR za 60 metrów kwadratowych, z jedną sypialnią.

Działki gruntu są jeszcze dostępne na tych obszarach, ale biorąc pod uwagę liczbę zamożnych kupujących, którzy chcą mieszkać w tej prestiżowej części, działki będą coraz trudniejsze do znalezienia, a ceny pozostają na poziomie od 100 do 200EUR.

Innym popularnym obszarem w tej części jest Bistritsa. Duży dom o powierzchni 140 metrów kwadratowych, podzielony na dwa mieszkania w tej dzielnicy mieszkalnej z dobrymi widokami i ogrodem o powierzchni około 650mkw kosztuje około 350.000EUR.

Komentowanie zabronione.