Najważniejsze aspekty lokalizacji przy zakupie nieruchomości w Bułgarii

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Bułgarii .

Lokalizacja, to zwrot niezwykle istotny w branży nieruchomości. Gdy kupuje się nieruchomość we własnym kraju generalnie mamy choć ogólne pojęcie o charakterystyce rynku, zwłaszcza jeśli myślimy o zakupie nieruchomości w mieście, po którym na co dzień się poruszamy. Ale jak wybrać doskonałą lokalizacją w kraju nie zbyt dobrze nam znanym, jak np. w Bułgarii? Poniżej kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy inwestowaniu tutaj w nieruchomości.

Jeśli myślisz o zakupie na wybrzeżu,(najpopularniejsze nieruchomości Hiszpania także oferuje nad morzem) należy szukać ziemi lub nieruchomości z widokiem na morze. Oczywiście takie nieruchomości mają wyższe ceny, ale na wille z widokiem na morze jest zawsze popyt. Pamiętaj by sprawdzić, czy i kto może zbudować przed Twoją nieruchomością jakiś budynek. Nie ufaj agentowi, gdy mówi, że nikt nie może zbudować nic przed Twoim domem. Planowanie przestrzenne i wprowadzane do niego zmiany pozwalają z bezludnej ziemi rolnej utworzyć teren budowlany. Jeśli kupujesz nieruchomość w jednym z nadmorskich kurortów, to koniecznie w linii frontowej z widokiem na morze, gdyż żadne inne budynki nie mogą być wznoszone przed Twoim, a poza tym czekają cię dzięki temu tanie wakacje w Bułgarii.

Główne pasma górskie Bułgarii zawierają wiele idyllicznych wiosek, ale wiele z nich znajduje się w szczerym polu. Choć może pragniesz ciszy i spokoju, rynek odsprzedaży takich nieruchomości jest mały. Bliskość i łatwy dostęp do ośrodka narciarskiego, kompleksu golfowego i ośrodka spa sprawi, że miejsce będzie o wiele bardziej pożądane.

Jeśli myślisz o inwestowaniu w jednym z coraz większych miastach Bułgarii to blisko atrakcji kulturalnych. Zakup na Starym Mieście w Płowdiwie czy naprzeciwko Parku Nadmorskiego w Warnie zawsze będzie przyciągać nabywców. Unikaj obszarów pełnych starych mieszkań blokowych lub takich, które nie posiada dobrego połączenia komunikacyjnego.

Komentowanie zabronione.