Najciekawsze obszary w Portugalii na zakup nieruchomości

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Portugalii .

Z mniejszą liczbą nieruchomości na sprzedaż niż sąsiednia Hiszpania, Portugalia pozostaje popularną alternatywą dla amatorów życia w ciepłym, europejskim kraju.

Lizbona jest dobrą alternatywą dla modnych miast hiszpańskich, takich jak Barcelona, a dwa nowe centra zakupowe, Alentejo i Srebrne Wybrzeże, znajdują się w promieniu godziny jazdy od miasta. Portugalczycy są przyjaźni i gościnni.

Istnieją trzy główne obszary zakupu nieruchomości przez obcokrajowców w Portugalii, plus wyspa Madera. Najbardziej znane jest Algarve – 240 kilometrów południowego wybrzeża. Jest bardzo popularny zwłaszcza centralny pas między Faro i Lagos, który obejmuje Albufeirę. Są tu bardzo popularne apartamenty, które podobnie jak apartamenty w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, stanowią drugie, wakacyjne mieszkania dla Brytyjczyków.

Jest to dobrze rozwinięta turystycznie strefa z licznymi hotelami, apartamentami, willami i słynnymi kurortami golfowymi. Ceny mieszkania typu studio (kawalerki) zaczynają się od 75000EUR w Albufeirze, ładnie usytuowane apartamenty z dwoma sypialniami można już kupić w cenie od 150000EUR, a wille z czterema sypialniami od 350000EUR. Jest to również świetny wakacji hotspot, z silnym rynkiem dla długoterminowych lokatorów w miesiącach zimowych. Ciągnące się dalej na wschód i zachód od Albufeiry wybrzeża są bardziej dzikie. Okolice Lagos stały się popularne w ciągu ostatnich kilku lat – powstały tu duże osiedla posadowione pomiędzy wioskami rybackimi. Górskie wioski położone nieco dalej od wybrzeża również przyciągają coraz więcej klientów, a ceny podobne są do tych na wybrzeżu. Tani wynajem samochodu w Portugalii pozwoli na spokojne zwiedzenie tych rejonów i wybranie najciekawszych lokalizacji.

Na południe od Lizbony, Alentejo, inaczej Niebieskie Wybrzeże, zostało „odkryte” kilka lat temu, ale pozostało nietknięte przez deweloperów z powodu sytuacji finansowej, dzięki czemu można tu wybierać pomiędzy nieruchomościami nieremontowanymi po bardzo niskich cenach lub mało eleganckimi, nowymi budynkami takimi jak Pinheirinho Holiday Resort, z mieszkaniami, których ceny zaczynają się od 240000EUR.

Dalej na północ, obok Lizbony jest Srebrne Wybrzeże, gdzie wzgórza pokryte winnicami i gajami oliwnymi sąsiadują z wybrzeżem Atlantyku, oferującym setki kilometrów piaszczystych plaż. Tutaj mniejsze apartamenty (w miejskich kamienicach) zaczynają się od 100000 – 150000EUR, wille od 250000EUR.

Madera jest bliższą alternatywą dla Wysp Kanaryjskich. Proste wille dostępne są od 250000EUR, a te z basenem i widokiem na morze od 450000EUR. Apartamenty można kupić już od 90000EUR.

Komentowanie zabronione.