Inwestycje w nieruchomości w kurorcie Św. Konstatyn i Elena

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Bułgarii .

elenaŚw. Konstantyn i Elena, położona na północnym wybrzeżu Morza Czarnego, w pobliżu wspaniałego miasta Warny, to atrakcyjna i spokojna miejscowość wypoczynkowa znana ze specjalnej mieszanki czystego powietrza górskiego, naturalnych uzdrowisk mineralnych i morza. Oprócz a leczniczych zabiegów mineralnych oferowanych tutaj, znajduje się tu wiele restauracji i barów, z których niektóre są otwarte przez cały rok.

Oferuje również wiele luksusowych apartamentów w nowych, luksusowych kompleksach po niskich cenach. Inwestowanie w ten ośrodek, daje wiele możliwości dla tych, którzy szukają długoterminowej inwestycji.

Międzynarodowe lotnisko w Warnie znajduje się zaledwie 15 minut jazdy od ośrodka, który zresztą położony jest przy głównej trasie Warna – Złote Piaski, obsługiwanej przez regularne autobusy komunikacji miejskiej, które kursują co 10 minut od 6:00 do 23:00. Istnieje również wiele firm taksówkowych oraz prywatnych firm przewozowych.

W obszarze tym powstaje wiele nowych, nowoczesnych bloków, a przy obecnych warunkach rynkowych ceny są niskie, a jakość nieruchomości jest wysoka. Infrastruktura w okolicy jest doskonała dzięki bliskości Warny. Cały obszar otrzymał nowy wygląd, ponieważ wiele starych, zbudowanych przez komunistów hoteli zostało rozebranych, a na ich miejscu zbudowano nowoczesne obiekty. Niektóre dawne budynki państwowe zostały przekształcone w ośrodki spa i kompleksy mieszkalne, co poprawia ogólny wygląd terenu.

Jest wiele nieruchomości do wyboru dla osób z budżetem poniżej 100.000EUR, a wiele z nich ma wspaniałe widoki na morze. Już w granicach 90.000EUR można kupić apartament z jedną sypialnią, o powierzchni 71m² w małym kompleksie składającym się z dwóch identycznych budynków o sześciu kondygnacjach, w których mieści się 40 apartamentów, z dostępem do tarasów na świeżym powietrzu, barem w holu, basenem z gorącą wodą mineralną, sklepami i placem zabaw dla dzieci. Podobne nieruchomości można także znaleźć w południowych lokalizacjach takich jak Elenite, Rawda czy Aheloy.

Jako że miasto Warna rozszerza się w kierunku Św. Konstantyna i Eleny, jest bardziej prawdopodobne, że kurort stanie się wkrótce przedmieściami Warny. Dowodem na rozrost miasta są już widoczne grunty wzdłuż wybrzeża, oferujące wiele ekskluzywnych domów, kupowanych i wynajmowanych przez Bułgarów klasy średniej. Warna jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym w Bułgarii poza stolicą, a także głównym portem handlowym kraju z Rosją i jednym z najważniejszych portów nad Morzem Czarnym. Od trzech lat doświadcza gwałtownego wzrostu gospodarczego. Ekonomicznie jest jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się miast w kraju, gdzie stopa bezrobocia wynosi około 2,34% – trzykrotnie niższa niż średnia krajowa. Miasto przyciąga około 30.000 nowych mieszkańców rocznie. Wynikiem tego jest zapotrzebowanie na mieszkania blisko centrum. Obecne dochody z najmu wynoszą około 500 do 800EUR miesięcznie na nieruchomości położone wzdłuż wybrzeża. Niektóre firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami szacują zwrot z inwestycji od 8 do 9% rocznie.

Komentowanie zabronione.