Gdzie się budować i za co?

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Polsce .

budownictwoSzykując się do zakupu działki budowlanej czy mieszkania często porównujemy ceny w poszczególnych regionach Polski. Dla osób, które żyją z zakupu nieruchomości i ich wynajmu bądź dzierżawy to dość istotne zestawienia, które w połączeniu z informacją o gospodarce, edukacji czy turystyce decydują  o wyborze zakupu dużych działek budowlanych bądź zainwestowaniu w luksusowe mieszkania. Dla szarego człowieka jest to raczej czysta ciekawość i chęć sprawdzenia, czy gdzieś jeszcze w tym kraju ceny są tak wysokie, jak tam, gdzie mamy zamiar właśnie kupić nieruchomość.

W marcu najdroższym miastem okazał się Sopot wyprzedzając nieznacznie Warszawę. Nie jest to raczej niespodzianką, gdyż od dłuższego już czasu te dwa miasta są w czołówce najdroższych miast pod względem ceny za metr kwadratowy. Natomiast w przypadku działek budowlanych te jedne z najdroższych znajdują się pod Warszawą, a także w Wielkopolsce, natomiast najtańsze działki można znaleźć na Mazurach. Ta ostatnia informacja troszkę dziwi, biorąc pod uwagę fakt, iż Mazury to wielki region turystyczny.
—–
Bułgaria Last Minute to szansa na organizację wczasów w ostatniej chwili. Świetny standard w niskiej cenie – zapraszamy.
Słowacja noclegi – oferta noclegowa w Słowacji. Do dyspozycji tanie kwatery i apartamenty. Wynajem bezpośrednio u właścicieli nieruchomości wakacyjnych.
Jeżeli myślisz o wymianie drzwi w domu czy biurze, koniecznie odwiedź stronę salonu z drzwiami firmy Budus – Drzwi porta Wrocław.
—–

Jak już podejmiemy decyzję co do lokalizacji naszej inwestycji, warto przyjrzeć się wnikliwiej ofertom kredytów hipotecznych. Coraz więcej banków ma swoim potencjalnym klientom do zaproponowania kredyty w złotówkach z coraz niższymi marżami, ale z wyższym oprocentowaniem. Wynika to z tego, iż oprocentowanie kredytu to suma dwóch składowych- marży bankowej i stopy procentowej liczonej w oparciu o rynkową stawkę WIBOR. W tym wypadku zmiany oprocentowania kredytów wynikają z rosnących stóp procentowych zarówno w Polsce, jak i w całej strefie Euro.

Nie widać natomiast zmian w ofertach dotyczących kredytów walutowych. Dość istotny wpływ na już zaciągnięte kredyty walutowe mają rosnące stopy procentowe, które kształtują kursy walut. Te zaś decydują o wysokości rat, które po kryzysie w 2008 roku nadal pozostają na dość wysokim poziomie w porównaniu do okresu sprzed kryzysu. Pytanie czy, a jeśli tak to kiedy, jest szansa, że frank, waluta którą Polacy tak chętnie wybierali przy podejmowaniu decyzji kredytowych, spadnie na tyle, by kredytobiorcy mogli choć trochę odsapnąć.

Komentowanie zabronione.