Dlaczego warto kupić nieruchomość w Chorwacji?

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Chorwacji .

Wybór miejsca do życia lub spędzenia wakacji z rodziną i przyjaciółmi, odgrywa ogromną rolę w ogólnej jakości życia, ponieważ nie wszystkie miejsca są takie same. Dzięki zachwycającej przyrodzie, bogactwie zabytków historycznych i kulturalnych, żywym, pięknym miastom i przyjemnym stylu życia, Chorwacja jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie wszystko to może być doświadczenie na tak małym obszarze.

1. Naturalne piękno
Położona w południowo-wschodniej Europie, czysta i nieodkryta, piękno Chorwacji jest po prostu przytłaczające. Piękne Morze Adriatyckie z ponad tysiącami wysp, malownicza północ Chorwacji, złote pola Sławonii, osiem parków narodowych, jedenaście parków przyrody, góry, wzgórza i wiele więcej, czynią z Chorwacji idealne miejsce dla kogoś, kto szuka radości z urody natury. Najpiękniejsze miejsca to parki narodowe Plitwickie Jeziora, Archipelag Brijuni, Wodospady Krka, Wyspy Kornati i Mljet, by wymienić tylko kilka. Właśnie przyroda w dużej mierze zdecydowała o popularności Chorwacji wśród turystów z całego świata, którym kwatery Chorwacja, podobnie jak węgierski Balaton noclegi oferuje w otoczeniu oszałamiających krajobrazów.

2. Inspirująca historia i kultura
Każdy kamień w Chorwacji opowiada ekscytującą opowieść o burzliwej, chwalebnej historii i ciężko zdobytej wolności i niepodległości. Ze względu na położenie na skrzyżowaniu Wschodu i Zachodu, zarówno pod wpływem kultury środkowo – europejskiej i śródziemnomorskiej, w całej swojej historii, Chorwacja zdecydowanie nie była nudnym miejscem. Jej dziedzictwa kulturowego i historycznego można doświadczać nie tylko poprzez liczne muzea, galerie, kościoły, ale także w obecnych, w tętniących życiem, starych zabytkowych miastach UNESCO: Dubrowniku, Trogirze i Splicie.

3. Zróżnicowanie geograficzne
Chorwacja jest piękna na całym swoim terytorium. Mimo że jest znana głównie ze swego krystalicznie czystego, niesamowitego Adriatyku z ponad tysiącami wysp, oferuje o wiele więcej. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Chorwacja jest tak wyjątkowa to fakt, że można wybrać się na narty w góry Biokovo majowym porankiem, a w godzinach popołudniowych można pływać wzdłuż pięknych plaż Dalmacji.

4. Kuchnia
Tak jak w przypadku wszystkich innych aspektów dziedzictwa Chorwacji, na jej kuchnię miała wpływ zarówno środkowa, jak i śródziemnomorska kuchnia. Kuchnia kontynentalna ma silne podstawy w historycznej prasłowiańskiego kulinarnej tradycji plus wpływy kuchni węgierskiej, tureckiej i wiedeńskiej oraz. Oferuje wspaniały i szeroki zakres potraw mięsnych i z ryb słodkowodnych.
Kuchnia przybrzeżna Chorwacji nosi wpływy starożytnych Greków, Rzymian i Ilirów z silnymi elementem kuchni Morza Śródziemnego (włoskim, weneckim, francuskim). Charakteryzuje się szerokim wykorzystaniem oliwy z oliwek i przypraw, takich jak pietruszka, szałwia, rozmaryn, cynamon, liść laurowy, oregano, goździk i wiele innych.

5. Wspaniałe wina
Dobremu jedzeniu musi towarzyszyć kropla wina. Chorwacka tradycja winna ciągnie się od historii starożytnej, od starożytnych greckich osadników i ich tradycji winnych z południowych wysp Dalmacji Vis, Hvar i Korčula, sprzed dwóch i pół tysiąca lat temu. Istnieją dwa główne regiony wina w Chorwacji, lądowe i przybrzeżne (obejmuje wyspy), podzielone na ponad 300 określonych geograficznie podregionów. Większość wina chorwackiego jest produkowana w kontynentalnej Chorwacji, są to przede wszystkim bogate, owocowe białe wina z winogron.

6. Przytulny styl życia
Opisując styl życia, w Chorwacji, do głowy przychodzą takie słowa jak łatwość, relaks i przyjemność. Chorwacja zapewni spokój i piękno, którego szukasz.

7. Klimat
Najcieplejsze części Chorwacji są zlokalizowane na wybrzeżu Adriatyku i jego bezpośrednim zapleczu, które cechuje klimat śródziemnomorski z długimi, ciepłymi, suchymi latami oraz krótkimi, łagodnymi zimami. Dla przykładu, średnia temperatura roczna w stolicy Dalmacji, Splicie, wynosi 16,4°C. Dlatego też nie dziwi fakt, że coraz częściej apartamenty z basenem Chorwacja oferuje także nad samym Adriatykiem.

8. Przyjacielscy ludzie
Kiedy słyszysz słowo Chorwacja, prawdopodobnie myślisz o pięknym Adriatyku, Dubrowniku, pałacu Dioklecjana w Splicie. Ale obok tych (i wielu innych!) znanych zabytków, ten wielki kraj jest również znany z życzliwości jego mieszkańców.

9. Polityczne i ekonomiczne bezpieczeństwo
Republika Chorwacji jest suwerennym i demokratycznym państwem, w którym wolność i prawa kobiet i obywateli są zagwarantowane i zapewnione. Wysokie standardy demokratyczne zostały uznane wraz z wejściem Chorwacji do Unii Europejskiej z dniem 1 lipca 2013 r.

10. Ceny nieruchomości
Ostatni, ale nie najmniej ważny argument, to ceny nieruchomości w Chorwacji, które spadły w ostatnich latach, z powodu recesji. Nigdy nie było lepszego czasu, aby postarać się o nieruchomość w Chorwacji. Z drugiej strony, inwestycja w Chorwacji to bezpieczna inwestycja, zawsze można wynająć swój dom i zarobić dodatkowe pieniądze.

Komentowanie zabronione.