Atrakcyjne lokalizacje w Hiszpanii na zakup nieruchomości

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Hiszpanii .

Jak zawsze, w przypadku zakupu nieruchomości, kluczowa jest lokalizacja. Dla tych, którzy poszukują nieruchomości w bardziej autentycznej Hiszpanii, proponujemy białe wzgórza spośród rolniczych obszarów, przez które przejeżdżają rolnicy na osłach, mauryjskie cuda, takie jak Alhambra i najwspanialsze miasta Hiszpanii – Barcelonę i Madryt.

W Hiszpanii jest wiele gorących lokalizacji, jeśli chodzi o rynek nieruchomości – niektóre z nich już od kilkudziesięciu lat pozostają na szczycie, jak na przykład Majorka, wciąż przyciągająca mega-bogatych i nobilitowanych ludzi, czy nieustannie modna Ibiz. Można zakupić apartament z dwiema sypialniami na Majorce za około 150 000 euro, chociaż znacznie więcej kosztuje tego typu nieruchomość w stolicy Majorki, Palma de Mallorca, która przedstawiana jest jako bardziej przyjazna dla mieszkańców wersja Barcelony. Noclegi Hiszpania oferuje tutaj w bardzo różnorodnych cenach, które są rozchwytywane przez turystów. Dzięki temu inwestycje w nieruchomości na Majorce bardzo szybko mogą się zwrócić.

Pośród licznych Costas, ulubionymi są Costa Blanca i Costa del Sol. Południowe wybrzeże Costa Blanca oferuje mnóstwo atrakcyjnych nieruchomości, w tym mnóstwo pól golfowych w pobliżu popularnych miast takich jak Villamartin i Playa Flamenca, w najzdrowszym klimacie w Europie. Generalnie są to małe apartamenty z dwiema sypialniami w pobliżu morza, których ceny zaczynają się od 50 000 EUR.

W Cabo Roig, popularnym ośrodku, można zapłacić 90 000 EUR za przestronne, apartamenty z dwiema sypialniami i tarasem do opalania. Nieco dalej, we wsiach Algorfy popularnych wśród zagranicznych inwestorów, porównywalna nieruchomość będzie kosztować około 70 000 EUR.

W północnej części Costa Blanca, mniej dotkniętej rozwojem i z większymi ograniczeniami budowlanymi, kupujących przyciągają takie miasta, jak Moraira, Javea, Denia, Calpe i Benissa Costa. W ekskluzywnej dzielnicy Moraira trzeba zapłacić 400 000 EUR za willę z trzema sypialniami z basenem w dobrej lokalizacji, ale w Benitachell można kupić dom z czterema lub pięcioma sypialniami już za 300 000 EUR.

Wewnątrz tych kurortów, doliny Orba i Jalon są coraz popularniejsze dla nabywców poszukujących bardziej spokojniejszej lokalizacji niż kurorty przybrzeżne. W dolinie Orby można dostać willę z trzema sypialniami i z basenem za około 150 000-200 000 EUR lub dużą, odrestaurowaną fincę za 450 000 EUR.

Idąc na południe w kierunku Costa del Sol, jest sławna Marbella. Można zakupić tu mieszkanie w kompleksie za 100 000 EUR, ale przestronne mieszkanie w dobrej bramie w lokalizacji będzie kosztować bliżej 300 000 EUR. Do popularnych dzielnic należą Estepona, San Pedro, Nueva Andaluzja, Mijas Costa i Benahavis. Kurort Benalmadena jest popularny wśród turystów i emigrantów, a do tego apartamentu dwupokojowy można zakupić za mniej niż 100 000 EUR.

Pobliska Costa Almeria, odcinek nienaruszonej linii brzegowej między Murcią i Granadą, nie jest tak rozwinięty jak Costa del Sol, ale jej miejscowości zachowują swoją hiszpańską tożsamość – to jest „prawdziwa Hiszpania”. Mojacar pozostaje popularnym miejscem oddalonym mniej niż godzinę jazdy samochodem od lotniska, z centralną lokalizacją idealną do poruszania się po Almerii oraz tradycyjnym miejscem wypoczynku – idealnym miejscem dla rodzin i par. Jest tu duży wybór apartamentów z jedną lub dwiema sypialniami dostępnymi w cenie około 100 000 EUR, wille wahają się od ponad 200 000 EUR.

Komentowanie zabronione.