Atrakcyjne lokalizacje na zakup nieruchomości w Chorwacji

Autor: admin. Kategorie: Nieruchomości w Chorwacji .

Długoterminowe, najbardziej korzystne i interesujące lokalizacje dla zakupu nieruchomości w Chorwacji znajdują się w regionie Dalmacji. Jest to obszar dla najbardziej dramatycznych i zachwycających krajobrazów w całej Europie. Krystalicznie czyste morze, przepiękne wyspy, dziewicze wioski rybackie, plaże, winnice, rzymskie ruiny i średniowieczne miasta otoczone murami są charakterystyczne dla Dalmacji.

A co najważniejsze, pogoda w tej części Chorwacji jest najlepsza w Europie, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość godzin słonecznych. Wyspa Hvar szczyci się ponad 2750 godzinami słonecznymi rocznie, najwięcej niż gdziekolwiek indziej w tej części świata, a jako całość, region średnio odnotowuje około 2650 godzin słonecznych w roku.

Dalmacja jest domem dla szeregu wysp, które uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. W północnej Dalmacji znajdują się: Dugi Otok, Pag, Uglijan, Kornati i Muter, w środkowej: Brač, Hvar, Vis, Šolta, a w południowej – Korčula, Mljet, Lastovo i Elafiti (Lopud, Koločep, Šipan). Wszystkie wyspy chorwackie, ze szczególnym uwzględnieniem wysp środkowej i południowej Dalmacji, mają doskonały potencjał, oferujący naprawdę wyjątkowe połączenie historii i kultury, stylu życia i nieskażonego środowiska naturalnego oraz najlepszego miejsca na zakup nieruchomości w Chorwacji i niektóre z najlepszych lokalizacji do posiadania nieruchomości w Europie.

Wraz z rozwojem wysp najprawdopodobniej nastąpi wzrost turystyki wysokiej klasy z ekskluzywnymi hotelami i spa oraz marin z ekskluzywnymi osiedlami mieszkalnymi, które są wspierane i obsługiwane przez znane marki hotelarskie. To z kolei będzie wspierane wzrostem prywatnych firm takich jak ekskluzywne restauracje, butiki wysokiej klasy, obiekty nocnego życia, turystyki ekologicznej, organizacja wycieczek, itp. Nastąpi to w ramach raczej ograniczonego rozwoju. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 7 do 10 lat chorwackie wyspy w regionie Dalmacji staną się jedną z najbardziej pożądanych europejskich opcji wakacyjnych.

Na kontynencie środkowej i południowej Dalmacji znajdują się miasta będące pod ochroną UNESCO: Trogir, Pałac Dioklecjana w Splicie i Stare Miasto w Dubrowniku, które oferują kawałek historii i unikalne przeżycia. Na północy Dalmacji natomiast atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż i tanie kwatery Zadar oferuje. Nieruchomości w starych miastach Trogiru, Splitu i Dubrownika są wysoce pożądane, a ich ceny wzrosły dramatycznie w ciągu ostatnich 10 lat. Jednakże rentowność ze szczególnym uwzględnieniem Splitu jest doskonała ze względu na brak innych odpowiadających jednostek w połączeniu z potencjalnym wynajmem przez cały rok. Więc nawet jeśli ceny nieruchomości w Splicie są wysokie, rentowności kompensacyjne średnio- i długoterminowych nieruchomości na Starym Mieście lub w pobliżu morza dają stały wzrost kapitału.

Są dwa obszary w środkowej i północnej Dalmacji, które są w kręgu zainteresowania ludzi szukających nieruchomości na sprzedaż w Chorwacji. Są to Riwiera Omiš i Makarska oraz obszar od Trogiru po Primošten. Zarówno Riwiera Omiš jak i Makarska to jedne z najpiękniejszych części Dalmacji, z ich górskim tłem, kamienistymi plażami, małymi zatoczkami i lagunami, krystalicznie czystym, błękitnym morzem i mnóstwem słońca. Co więcej, jest tu wiele do zrobienia i zobaczenia. Dla entuzjastów odpoczynku na świeżym powietrzu dostępnych jest wiele sportów, wspinaczka, windsurfing, rafting, jazda na rowerze, czy spacery. Również dostęp do tego obszaru poprawia się wraz z powstaniem nowej autostrady, a także zaplanowaną obwodnicą, która będzie poprowadzona między drogą przybrzeżną a autostradą, co w najważniejszym sezonie podczas sezonu letniego zmniejszy czas dojazdu z lotniska w Splicie. Jest to istotne choćby dlatego, że trasa do Chorwacji dla większości mieszkańców Europy zachodniej czy środkowej jest długa. Dla inwestorów poszukujących nieruchomości w Chorwacji obszar ten jest bez wątpienia jednym z najbardziej interesujących. Poza tym, że jest to obszar absolutnie oszałamiający, w naturalnym otoczeniu, o rewelacyjnym ukształtowaniu terenu (tylko 2km dzielą szczyty gór od morza), jest tu skończona podaż gruntów, co oznacza, że będzie się tu utrzymywać silny wzrost cen w średnim i długim okresie.

Obszar z Trogiru do Primošten, który znajduje się na północ od Splitu, staje się coraz bardziej popularny wśród inwestorów chcących kupić nieruchomość w Chorwacji. Jednym z głównych powodów jest większa dostępność gruntów niż na południu Splitu (Omiš i Riwiera Makarska) – ze względu na bardziej umiarkowany krajobraz oraz bliskość do portu lotniczego.

Komentowanie zabronione.